Ar Retinoidai padidina Jūsų sutrikimo riziką?

Ar Retinoidai padidina Jūsų sutrikimo riziką?

Dorothy Atkins

Dorothy Atkins | Redaktorius | E-mail

Tyrimai parodė, kad didelis vitamino A suvartojimas savo mityboje, tiek per maistą, tiek papilduose gali turėti neigiamą poveikį skeletui; būtent sumažėjo mineralinis tankis ir lūžis. Atitinkamai, padidėjo rūpesčių dėl retinoidų - cheminių junginių, gautų iš vitamino A, naudojamų odos ligų, tokių kaip spuogai ir psoriazė, gydymui. Danijos mokslininkai neseniai atliko šimtų tūkstančių žmonių, iš kurių kai kurie sirgo lūčiais, o kai kurie ne, lyginant tyrimą, nustatydami kiekvieno asmens burnos ar vietinių retinoidų, jei tokių yra, naudojimą. Jų išvados, paskelbtos Dermatologijos archyve, rodo, kad nei oraliniai, nei vietiniai retinoidų, tokių kaip izotretinoinas ar acitretinas, vartojimas neigiamai veikia paciento kaulus. Be to, didėjančios dozės ir retinoidų vartojimas ilgą laiką nebuvo susiję su padidėjusia lūžių rizika. "Nei spuogai, nei psoriazė, rodikliai sisteminiam gydymui vitamino A analogais [retinoidai] turėjo įtakos lūžių rizikai", - rašo mokslininkai. "Taigi, atrodo, kad vitamino A analogai yra saugūs dėl lūžių net labai didelėmis dozėmis". Nepaisant šių rezultatų, protinga idėja, kad vartotojai, vartojantys retinoidą, savo dietose turi įtraukti pakankamai vitamino D ir kalcio.

Pasidalink Su Draugais

Susiję Straipsniai

add