Šis populiarus antibiotikas ištiesė žmogaus akių baltą mėlyną

Šis populiarus antibiotikas ištiesė žmogaus akių baltą mėlyną

Dorothy Atkins

Dorothy Atkins | Redaktorius | E-mail

Mažos akių spalvos pasikeitimai retai nurodo sveikatos problemas - galų gale, akių spalva gali pasikeisti su amžiumi. Tačiau, jei jūsų akių baltymai tampa, pavyzdžiui, ryškiu mėlynos spalvos atspalviu, tai tikrai kelia susirūpinimą.

Deja, tai būtent taip atsitiko su vienu žmogumi, kuris buvo priverstas matyti gydytoją po jo akių, pasislinkusių į bauginančią tamsią spalvą. Paskelbta ataskaita Naujosios Anglijos medicinos žurnalas atskleidė 70 metų vyras, turintis akių baltymus, medicininiu požiūriu žinomas kaip skleras, pasisukantis nuo pieno iki indigo. Keista, jis neturėjo skausmo, jo regėjimas buvo įprastas gaires, o jo bendra akių sveikatos būklė buvo visiškai normali. Šio dažymo kaltininkas: populiarus antibiotikas, vadinamas minociklinu, kuris dažniausiai naudojamas bakterinėms infekcijoms ir sunkiems spuogams gydyti. Minociklinas taip pat yra žinomas dėl savo priešuždegiminių savybių, todėl jis gali būti vartojamas pacientams, sergantiems reumatoidiniu artritu.

Remiantis ataskaita, aptariamas pacientas minecikliną vartojo daugiau kaip 15 metų, kaip artrito gydymą, lėtai pastebėjęs spalvų pasikeitimą, kaip praėjo laiko. Nors tiksliai neaišku, kaip šis procesas vyksta, gydytojai už šio straipsnio, Jawad Arshad ir Rony Sayegh, MD, mano, kad tai gali atsirasti kaip mineciklino ir melanino arba geležies šalutinė reakcija, sukuriant "netirpius kompleksus" kūno ir klijuoti aplink. Nors pacientas pasikeitė antibiotikais, jis vis dar turėjo bliuzo po metų, kai jis vartojo naujus vaistus.

Tai nėra pirmas atvejis, kai minociklinas dažomas arba hiperpigmentacija. 2016 m. Beveik 300 pacientų, vartojusių vaistus, tyrimas kaip ilgalaikis sprendimas, nustatė, kad, nors tik 3 proc. Pacientų patyrė mėlyną jų skleros spalvą, daugiau nei pusė pacientų po keturių su puse metų pastebėjo keletą spalvų , ypač jų odoje.

Be to, straipsnyje paskelbtas straipsnis Amerikos akademija oftalmologijos 2007 m. kovo mėn. išsamiai aprašyta 79 metų amžiaus paciento, pavadinto "Eleanor Green", atvejis. Po 10 metų minociklinų vartojimo jos ausies dalys, skruostai, nugaros ir nagai tapo debesuota kobalte. Po to, kai nutraukėme vaistą, ponia Green tik parodė dalinį pigmentacijos sumažėjimą. Spalvotas mus sukrėtė.

Pasidalink Su Draugais

Susiję Straipsniai

add
close